Konkursem na najpiękniejszą Marzannę witamy wiosnę w SP2 Górno (21.03.2024r)

włącz . Opublikowano w Wydarzenia

W międzyklasowym konkursie na najpiękniejszą Marzannę w SP2 Górno wzięli udział wszyscy uczniowie. Przedszkolaki również miały swój pomysł na pożegnanie zimy i ochoczo dołączyły do konkursu. Niewątpliwie dużą zachętą do wykonania nietuzinkowej, kolorowej kukły symbolizującej odejście najzimniejszej pory roku były nagrody dla laureatów, zasponsorowane przez Sołtysa Wsi Górno Pana Mieczysława Kobienika oraz Radę Rodziców naszej szkoły. Prezentacja wykonanych dzieł odbyła się 21 marca 2024 roku i wypadła nader okazale, gdyż jury konkursu (przedstawiciele rodziców i nauczycieli) bardzo długo nie mogli podjąć decyzji o wyłonieniu zwycięzcy. Ostatecznie równorzędne pierwsze miejsce zdobyły... wszystkie klasy! Tym samym to wszystkie oddziały klasowe i przedszkolne naszej szkoły pojadą do kina na wybrany seans filmowy!
Dopełnienie powitania wiosny nastąpiło poprzez zwyczajowe podpalenie misternie sporządzonych kukiełek i nowa pora roku rzeczywiście od razu odwzajmniła się bezchmurnym niebem i ciepłymi promieniami słońca.
Bardzo dziękujemy uczniom za kreatywność i zaangażowanie w wykonanie każdej Marzanny. Dziękujemy również hojnym sponsorom konkursu, którzy zadbali także o plenerowy poczęstunek dla uczestników konkursu. Bo, co prawda, "jedna jaskółka wiosny nie czyni",  ale "z wiosną wszelkie nadzieje rosną"!

Arkadiusz Biały