Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego za zbiórkę baterii - 7 listopada 2014

włącz . Opublikowano w Wydarzenia

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Igancego Partyki w Górnie znalazła się w tym roku w gronie najaktywniejszych placówek w województwie podkarpackim w zakresie zbierania zużytych baterii. Nasi uczniowie zebrali 80 kg baterii i w przeliczeniu na jednego ucznia zajęliśmy wysokie 9. miejsce wśród szkół podstawowych z całego województwa! Co więcej, jako jedyni reprezentowaliśmy gminę Sokołów Małopolski na konferencji podsumowującej efekty zbierania baterii w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie w dniu 7 listopada 2014 roku. Uczniowie otrzymali z rąk przedstawicieli Zarządu Województwa bardzo cenne nagrody, w tym profesjonalny stół do gry Air Hockey”.

Naszą Szkołę na konferencji reprezentowali uczniowie: Wioleta Chorzępa, Konrad Burek i Marcin Kiełb oraz opiekun Arkadiusz Biały. Transport największej gabarytowo nagrody zorganizował pan Jan Kiełb – serdecznie dziękujemy.

Życząc radosnych chwil z użytkowania stołu do gry gorąco zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do kontynuowania akcji zbierania zużytych baterii (oraz nakrętek) w kolejnych latach. To m.in. od prawidłowego postępowania z różnymi odpadami zależy nasze zdrowie i przyszłość naszej planety.

Arkadiusz Biały