O naszej szkole

włącz . Opublikowano w Informacje

Górno - wieś położona w województwie podkarpackim, w powiecie rzeszowskim, w gminie Sokołów Małopolski. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa rzeszowskiego. Sołectwo Górno ma 2283 mieszkańców (dane 2011 rok).

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie mieści się w malowniczej i zalesionej części Górna, zwanej Zaborzem.

Szkoła może poszczycić się sukcesami w różnych konkursach jak również sukcesami sportowymi.

Uczniowie korzystają z pracowni komputerowej ze stałym dostępem do Internetu. W szkole jest biblioteka, świetlica, sala gimnastyczna ze sceną, boisko sportowe, plac zabaw.

Pracownicy naszej szkoły to kompetentna, wykwalifikowana kadra pedagogiczna. W swej pracy stosują nowoczesne metody i techniki nauczania. Tworzą miłą i przyjazną dziecku atmosferę. Po lekcjach młodzież korzysta z różnych kół zainteresowań. Można także szlifować zdolności wokalne na zajęciach z chóru. Odbywają się także zajęcia wyrównawcze. Na terenie szkoły działa również Samorząd Uczniowski. Organizuje wiele imprez, współpracuje z Dyrekcją, Radą Rodziców i Nauczycielami. Propaguje prawa dziecka i czuwa nad ich przestrzeganiem.