Wydarzenia - przed rokiem szkolnym 07/08

Delegacja z Anglii

26 kwietnia 2006 roku została przeprowadzona lekcja koleżeńska z języka angielskiego z udziałem delegacji z Anglii, z-cy Burmistrza w Sokołowie Młp. - p. B. Kida, p. dyrektor Z. Marut oraz wszystkimi nauczycielami i uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Górnie. Lekcję przeprowadziła p. Agnieszka Biały.

Anglia

Uczniowie bardzo gorąco przywitali Gości piosenką oraz powitalnymi zwrotami angielskimi. Następnie Goście zostali zapoznani z mapą Polski, położeniem stolicy naszego państwa, województwa oraz miejscowości. W zamian, Goście pokazali uczniom na mapie Wielkiej Brytanii skąd pochodzą, w jakim okręgu leży ich miejscowość, czym się charakteryzuje oraz gdzie znajduje się na mapie stolica Wielkiej Brytanii. W dalszej części lekcji uczniowie zadawali pytania Gościom z Anglii dotyczące m.in. ich pobytu w Polsce, ich upodobań oraz pracy, którą wykonują. Następnie pani dyrektor Zofia Marut oraz p. Agnieszka Biały oprowadziły Gości po szkole oraz przybliżyły sylwetkę patrona i krótką historię szkoły. Goście byli bardzo zadowoleni z wizyty i obiecali odwiedzić naszą społeczność przy kolejnym pobycie w Polsce.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W Wólce Niedźwiedzkiej odbywa się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W roku 2005 uczniowie klasy szóstej: Monika Król, Maria Stec, Jadwiga Różyczka oraz Patryk Pruszyński zaśpiewali japońską piosenkę "Medako-no-gakko". Rok później, Jolanta Kobiernik zaśpiewała piosenkę "Animal Mad".

Piknik rodzinny

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zaborzu organizuje również Pikniki Rodzinne z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka. Pikniki zawsze gromadzą licznych mieszkańców naszej miejscowości. Każdy piknik rozpoczyna się krótką częścią artystyczną, po której następują różne atrakcje: pieczenie kiełbasy, degustacja herbat, loteria fantowa, zawody sportowe, inne konkursy i zabawy.

Wskazywanie autorytetów

Autorytety

W naszej szkole organizowane są również spotkania z absolwentami i innymi zasłużonymi Górnianinami. Odwiedzili nas między innymi: ksiądz michalita P. Burek, ksiądz A.Zagaja, P. Kida - artysta malarz, profesor K. Ożóg.

Każdy zaproszony gość opowiada o swojej "drodze do sukcesu" i zachęca wszystkich uczniów do systematycznej i wytężonej nauki.

Nadanie imienia szkole

Nadanie Imienia szkole

9 października 2003 roku odbyło się nadanie szkole imienia Ignacego Partyki. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej celebrowanej między innymi przez biskupa Edwarda Białogłowskiego oraz księdza dziekana Jana Liba. Swoją obecnością zaszczycili nas: bp Edward Białogłowski, ks dziekan Jan Lib, Stanisław Ożóg - Starosta Rzeszowski, Jerzy Bednarz - Wicestarosta Rzeszowski, Andrzej Fleszar - wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wiesław Nikiel - przewodniczący Rady Miejskiej, Bogusław Kida - z-ca Burmistrza, Kazimierz Golas - pierwszy dyrektor SP w Zaborzu, ks Czesław Sondej, Marta i Ryszard Stelmach - lekarze praktykujący w Górnie, Jacek Piekiełek - dyrektor Domu Kultury w Sokołowie Młp., Józef Kiełb - dyrektor DPS w Górnie, Mieczysław Kobiernik - sołtys wsi Górno, Piotr Kida - artysta rzeźbiarz, jak również inni goście, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

Pani Dyrektor - mgr Zofia Marut oraz przedstawiciele rodziców - państwo Irena i Ryszard Stec powitali przybyłych gości. Podczas części artystycznej przygotowanej przez nauczycieli i uczniów odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej nadanie imienia szkole.