Szlakiem pamięci Jana Pawła II

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie postanowili wspólnie pożegnać rok szkolny 2007 / 2008 na zorganizowanej w dniu 25 czerwca wycieczce autokarowej.

Była to jednodniowa wyprawa, której poszczególne etapy związane były z miejscami kultu i działalności Ojca Świętego Jana Pawła II.

Pierwszym przystankiem, gdzie każdy mógł oddać się refleksji i pomodlić we własnych intencjach, było światowe centrum kultu Miłosierdzia Bożego - Sanktuarium w Łagiewnikach [...] więcej >>

Zakończenie roku szkolnego 2007/2008

20 czerwca 2008 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

W części artystycznej uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Następnie p. dyrektor Zofia Marut uroczyście pożegnała nauczycieli odchodzących na emeryturę - p. mgr Danutę Dolecką oraz ks. Dziekana Jana Liba.

Jednocześnie w tym dniu zorganizowany został Dzień Ojca. Tatusiowie obejrzeli część artystyczną, otrzymali okolicznościowe laurki i mały poczęstunek.

Parafiada 2008

15 czerwca 2008 odbyła się VIII Parafiada w Górnie.

Jak co roku nasi uczniowie chętnie wzięli udział w części artystycznej śpiewając piosenki i tańcząc.

Wycieczka szkolna

W dniu 13 czerwca 2008 (piątek:) w naszej szkole została zorganizowana wycieczka autokarowa, która obejmowała: Bolestraszyce, Krasiczyn, Przemyśl i Kalwarię Pacławską.

Opiekunami wycieczki byli mgr D. Dolecka, mgr K. Gumienny, mgr G. Tupaj i mgr W. Kurcaba. Pogoda dopisywała, najpierw podziwialiśmy piękne arboretum w Bolestraszycach oraz słynny xwieczny zamek w Krasiczynie. W Przemyślu zwiedziliśmy Muzeum Fajek i Dzwonów, wspięliśmy się również na Górę Zamkową. Największą atrakcją dla uczniów był przemyski tor saneczkowy. Po odwiedzeniu Kalwarii Pacłwskiej, z pewnymi przygodami, wróciliśmy do domów w późnych godzinach wieczornych.

Dzień Dziecka

Dnia 2 czerwca 2008 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Dziecka połączone z obchodami Dnia Sportu.

Rodzice przygotowali dla uczniów paczki oraz niespodzianki, natomiast nauczyciele zorganizowali zawody sportowe, które obejmowały różne gry i zabawy. Zawody sportowe rozgrywały się w atmosferze "fair play" przy dużym zaangażowaniu uczestników. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Dzień Matki

26 maja 2008r. uczniowie klas 0-III przygotowali piękną część artystyczną dla swoich mam - "Kocham Cię Mamo".

Licznie zgromadzone mamy otrzymały od swoich pociech własnoręcznie wykonane prezenty. Po części artystycznej uczniowie klas IV-VI przygotowali słodki upominek.

Święto Flagi Polskiej

30 kwietnia 2008r. odbyły się w naszej szkole po raz pierwszy obchody "Święta Flagi Polskiej".

Klasy 0 - III przygotowały montaż słowno - muzyczny poświęcony symbolom narodowym: biało - czerwonej fladze oraz genezie genezie powstania hymnu narodowego. Po uroczystym apelu klasy 0-III wyszły z chorągiewkami biało-czerwonymi na spacer przez wieś.

Trzecia rocznica śmierci Jana Pawła II

jp2

Dnia 2 kwietnia 2008r., w 3 rocznicę śmierci Papieża Polaka, mieszkanka Zaborza, Stanisława Sondej, przekazała całej społeczności szkolnej własnoręcznie namalowany obraz Ojca Świętego - Jana Pawła II. Tego dnia, w naszej szkole odbył się uroczysty poranek poświęcony pamięci Jana Pawła II.

Zabawa choinkowa

W okresie karnawału, co roku, organizowana jest zabawa choinkowa. Na początku sala gimnastyczna zawsze wypełnia się po brzegi mieszkańcami Zaborza, którzy przychodzą obejrzeć występy uczniów. Babcie i Dziadkowie wzruszają się oglądając przygotowany dla nich występ a wszyscy oklaskują różnorodne prezentacje przygotowane przez poszczególne klasy.

Po części artystycznej uczniowie bawią się na dyskotece w trakcie której odbywają się różne konkursy. Zmęczeni uczniowie regenerują siły przy poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców.

Dokarmiajmy ptaki!

Każdego roku w okresie zimowym uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji "Dokarmiamy ptaki".

Karmniki zawieszone przy obu budynkach szkoły zostały wykonane przez uczniów. Co roku chętni uczniowie przynoszą ziarno i odbywają dyżury przy dokarmianiu ptaków.

Szkolne spotkanie z psychologami

14 grudnia 2007r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z psychologami z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Rzeszowie.

Podczas spotkania uczniowie brali udział w warsztatach na temat wpływu alkoholu na zdrowie człowieka.

SKO

W roku szkolnym 2007 / 2008 rozpoczęła swoją działalność Szkolna Kasa Oszczędności. Opiekunem jest pani Sylwia Chorzępa.

Na przełomie listopada i grudnia 2007 odbył się konkurs plastyczny dla członków SKO. Konkurs plastyczny na "Najśmieszniejszą i najbardziej oryginalną skarbonkę" cieszył się popularnością. Spłynęło 12 prac, z których każda została nagrodzona. Sponsorem nagród był Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim.

Dzień Św. Mikołaja

Mikołaj

6 XII 2007 Św. Mikołaj pamiętał o naszej szkole. Przybył do nas o godz. 9.00. Uczniowie powitali go przygotowanymi wcześniej piosenkami i wierszami. Św. Mikołaj był bardzo rozmowny, zachęcał dzieci do systematycznej nauki, bycia dobrym dla bliźniego i pracy nad sobą. Jako że dzieci były grzeczne, co potwierdzili zgromadzeni nauczyciele oraz rodzice, wszystkie otrzymały prezenty. Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole zakończyła się obietnicą uczniów, że przez następny rok będą się dobrze uczyć oraz słuchać rodziców i nauczycieli.

Konkurs Poeci i Pisarze Dzieciom "Cztery Pory Roku" - Jesień

Jesień

6 XI 2007 w Sokołowie Młp. odbył się Konkurs Poeci i Pisarze Dzieciom "Cztery Pory Roku" - Jesień. Uczniowie z naszej szkoły zajęli nastepujące miejsca:

1) Kinga Kołodziej - I miejsce, kategoria: piosenka

2) Patrycja Surdziel - II miejsce, kat. piosenka