Zabawa Choinkowa 2014

Koncert Mikołajkowy w Łańcucie

W dniu 5 grudnia 2013 roku wszyscy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mikołajkowym koncercie Majki Jeżowskiej w Łańcucie. Wyjazd zorganizował p. Sebastian Lesiczka.

Występ artystki przeplatany był konkursami. Nasi uczniowie stali blisko sceny i "wpadali w oko" Majce Jeżowskiej, a ta nagradzała i swoimi zdjęciami z autografem. Był też konkurs dla szkól, które przygotują najładniejszą choreografię do piosenki wokalistki. Wszyscy uczniowie mocno się zaangażowali i dzięki temu wygraliśmy podwójną płytę z piosenkami pani Majki w wykonaniu znanych polskich artystów "Czarodzieje uśmiechu - edycja specjalna" . Kupując taką płytę wspieramy akcję NIE NOWOTWOROM U DZIECI. A nasza osobista wygrana posłuży nam do zabawy na poniedziałkowych przerwach muzycznych. ;)

Szkolny Dzień Życzliwości i Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

18 listopada 2013 roku obchodziliśmy w naszej szkole VI Szkolny Dzień Życzliwości połączony ze Szkolnym Konkursem Piosenki Obcojęzycznej. Kolorem "patronującym" był kolor 'niebieski'. Uczniowie kl. VI przygotowali zabawny program artystyczny a najżyczliwsi zostali udekorowani orderami życzliwości:

• kl. 0 - Agnieszka Kiełb
  • kl. I - Sebastian Piechowski
  • kl. II - Marcin Kiełb
  • kl. III - Wiktoria Partyka
  • kl. IV - Ireneusz Ciapa
  • kl. V - Anna Żarkowska
  • kl. VI - Gabriela Partyka

W Konkursie Piosenki Obcojęzycznej wzięło udział siedmioro uczniów z klas IV - VI. Jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce - Aleksandra Zdeb - kl. VI

II miejsce - Amelia Romańska i Aneta Zagaja - kl. IV

III miejsce - Barbara Kiełb - kl VI

4 grudnia 2013 roku Aleksandra Zdeb reprezentowała naszą szkołę na XI Festiwalu Piosenki obcojęzycznej w Wólce Niedźwiedzkiej i zaśpiewała piosenkę "Here I am"

Święto Patrona Szkoły - X rocznica nadania imienia

Trudno w to uwierzyć, ale 08 X 2013 minęło już 10 lat, od momentu, kiedy to nasza szkoła otrzymała "własne imię" ? Z tej okazji obchodzone corocznie Święto Patrona miało charakter bardziej podniosły niż zazwyczaj.

Montaż słowno-muzyczny, upamiętniający postać patrona oraz wskazujący nieprzecenione wartości płynące z wierności swojej "małej ojczyźnie" , przygotowali wraz z uczniami klas IV-VI panowie Grzegorz Tupaj i Sebastian Lesiczka. O dekoracje, odpowiednio uroczysty wystrój sali oraz poczęstunek zadbali pozostali nauczyciele wraz z Radą Rodziców. Nad przebiegiem całej imprezy czuwała nasza p. dyrektor Zofia Marut.

Oczywiście nie zabrakło też ciekawych gości, przede wszystkim osób związanych z naszą szkołą: emerytowanych nauczycieli p. Danuty Doleckiej, p. Marii Cisek, ks. prałata Jana Liba czy wieloletniego dyrektora szkoły p. Józefa Kiełbia, absolwentów- ks. Mieczysława Sondeja (proboszcz parafii Chrystusa Króla w Łańcucie), radnego Rady Miejskiej p. Mieczysława Kobiernika, dyrektora DPS w Górnie p. Józefa Kiełbia oraz okolicznych mieszkańców.

Po uroczystej części oficjalnej goście zostali zaproszeni na skromny poczęstunek, gdzie przy kawie i ciastku dzielili się z nami barwnymi opowieściami dotyczącymi szkolnego życia czy też oryginalnymi anegdotami związanymi z samą postacią Ignacego Partyki, którego mieli zaszczyt znać osobiście.

Aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia kliknij tutaj.

Msza polowa na grobach pomordowanych w lesie turzańskim

"To się nie może powtórzyć!" - tymi słowami rozpoczął ksiądz biskup diecezji sandomierskiej Edward Frankowski tegoroczną mszę polową w lesie turzańskim.

Ksiądz biskup w latach PRL-u był aktywnym działaczem opozycji, nazywany był "biskupem Solidarności". Stąd też miejsca masowych mordów, takie jak turzański las, są szczególnie ważne w jego posłudze kapłańskiej. Przybyli na turzańską uroczystość (w tym uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 w Górnie) mogli m.in. wysłuchać wiersza Jana Pietrzaka pt. "Łączka". Warszawska Łączka, podobnie jak turzański las, to "... cichy świadek zbrodni i terroru, złych ludzi bez Boga, Ojczyzny i Honoru". Jak dodał biskup Frankowski, w czasach największych dziejowych klęsk, takich jak zdradzieckie zbrodnie dokonywane przez NKWD na Polakach, naród nasz ciągle szukał wsparcia w krzyżu bo to krzyż właśnie jest zawsze znakiem nadziei.

Ognisko szkolne

12 września 2013 roku wszyscy uczniowie uczestniczyli w szkolnym ognisku. Pieczono nie tylko ziemniaki, ale także kiełbasę i chleb.

W oczekiwaniu na ogniskowe przysmaki oraz aby zaostrzyć apetyt uczniowie grali w różne gry zespołowe. Było to bardzo udane popołudnie :-)

Rozpoczecie roku szkolnego 2013/2014

2. września 2013 roku rozpoczął się w całej Polsce nowy rok szkolny.

Uczniowie naszej szkoły pierwsze kroki tego dnia skierowali do kościoła parafialnego, gdzie zostali pobłogosławieni na cały rok zmagań z nauką. Następnie, w szkolnej sali gimnastycznej odbyło się krótkie spotkanie Dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców

Wykaz podręczników obowiazujący na rok szkolny 2013/2014

Informujemy, że w dziale ogłoszenia zamieszczony został wykaz podręczników dla uczniów klas 0 - VI naszej szkoły obowiązujących w roku szkolnym 2013/2014.